pasen lessen
Pasen Groep 1
Les 1
Leerdoelen:
- de kinderen leren samen te werken.
- de kinderen leren dat iedereen gelijk behandeld moet worden.
- de kinderen leren zelf keuzes te maken.
-de kinderen ervaren een aandachtige dagopening.
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
Paasliederen
Versjes
Materialen op me klas mee te versieren
De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten: (wat spreek ik met de kinderen af)
De leerlingen laten elkaar uitpraten en steken hun vinger op als ze iets willen zeggen.
Tijdens het voorlezen wordt er niet gepraat
Geen prulletjes in de handen
Ze tonen respect voor de spullen waar ze de klas mee versieren
Wat wil ik met deze les bereiken?
Ik wil bereiken dat de leerlingen hun uit kunnen leven in hun vertellingen en dat ze creatief om kunnen gaan met het thema Pasen.
De lesplanning voor de leerkracht:
Organisatievorm en werkvorm voor de klas:
inleiding
Deze les begint met een kringgesprek over Pasen. Als leerkracht wil ik weten wat de leerlingen weten over Pasen en wat hun gewoontes zijn. Na dit kringgesprek is er al een leuke sfeer in de klas ontwikkeld, dit komt goed uit omdat we dan een leuke overgang hebben naar het voorlezen van een Paasverhaal.
De leerlingen zetten hun tafels aan de kant en maken een kring in het midden van de klas met hun stoelen.
Het Paasverhaal staat in de bijlagen.
kern
Waar het deze dag om gaat; is het versieren van het klaslokaal. Het is Pasen en dit moet je aan de school kunnen zien. De leerlingen kunnen de klas versieren met aanwezige spullen.
De leerkracht heeft de versierspullen op de tafel klaargezet zodat de leerlingen zo aan de slag kunnen. De leerkracht geeft elke leerling een taak, zo weten de kinderen waar ze aan toe zijn en dan houdt de leerkracht overzicht.
afsluiting
De leerlingen ruimen zelf op. Ze doen alle lijm, knip, plak en andere knutselspullen netjes op en gaan dan op hun plaats zitten voor een leuk afsluitend paasverhaal.
Lesidee voor de 2e les:
Groep 1: dramales Paasboerderij
https://dramaland.hyves.nl/blog/21372916/Paas_les_voor_de_kleuters/lSIo
Pasen Groep 2
Leerdoelen:
-De leerlingen leren om hun gevoelens te uiten.
-Het groepsverband moet hier duidelijk naar voren komen, samen lachen, en samen huilen. Met het project komt het samen lachen erg naar voren.
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
Paasliederen
Versjes
Materialen op me klas mee te versieren
De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten: (wat spreek ik met de kinderen af)
De leerlingen laten elkaar uitpraten en steken hun vinger op als ze iets willen zeggen.
Tijdens het voorlezen wordt er niet gepraat
Geen prulletjes in de handen
Ze tonen respect voor de spullen waar ze de klas mee versieren
Wat wil ik met deze les bereiken?
Ik wil bereiken dat de leerlingen hun uit kunnen leven in hun vertellingen en dat ze creatief om kunnen gaan met het thema Pasen.
De lesplanning voor de leerkracht:
inleiding
Deze les begint met een kringgesprek over Pasen. Als leerkracht wil ik weten wat de leerlingen weten over Pasen en wat hun gewoontes zijn. Na dit kringgesprek is er al een leuke sfeer in de klas ontwikkeld, dit komt goed uit omdat we dan een leuke overgang hebben naar voorlezen van een Paasverhaal.
De leerlingen zetten hun tafels aan de kant en maken een kring in het midden van de klas met hun stoelen.
Het Paasverhaal staat in de bijlagen
kern
Waar het deze dag om gaat; is het versieren van het klaslokaal. Het is Pasen en dit moet je aan de school kunnen zien. De leerlingen kunnen de klas versieren met aanwezige spullen.
De leerkracht heeft de versierspullen op de tafel klaargezet zodat de leerlingen zo aan de slag kunnen. De leerkracht geeft elke leerling een taak, zo weten de kinderen waar ze aan toe zijn en dan houdt de leerkracht overzicht.
afsluiting
De leerlingen ruimen zelf op. Ze doen alle lijm, knip, plak en andere knutselspullen netjes op en gaan dan op hun plaats zitten voor een leuk afsluitend paasverhaal.
De leerlingen ruimen zelf de spullen op die ze hebben gebruikt.
Lesidee voor de 2e les:
Groep 2: dramales Paasboerderij
https://dramaland.hyves.nl/blog/21372916/Paas_les_voor_de_kleuters/lSIo
Feestactiviteiten groep 1 en 2: eieren beplakken
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
Gekookte eieren
Lijm.
Kleine stukjes geknipt of gescheurd papier (confetti).
Kranten, als ondergrond.
schort
De lesplanning voor de leerkracht: kern Dit is een werkje voor de kleinsten. Al moet je ze wel vooraf vertellen dat ze voorzichtig moeten zijn met de eieren wat ze kunnen kapot gaan.
|
Pasen groep 3A
Leerdoelen:
-de leerlingen leren hoe ze creatief moeten zijn.
-de leerlingen leren hun taalvaardigheid op te waarderen.
-De leerlingen leren hoe er in andere culturen wordt geleefd.
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
paasverhaal
rijmboekje
De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten: (wat spreek ik met de kinderen af)
niet aan elkaar zitten
geen geklier
vinger opsteken als je iets zeggen wil
Wat wil ik met deze les bereiken?
Ik wil bereiken dat de leerlingen creatie om moeten gaan met taal en tegelijkertijd het taalniveau verder ontwikkelen.
De lesplanning voor de leerkracht:
Organisatievorm en werkvorm voor de klas:
inleiding
Deze les begint met een kringgesprek over Pasen. Als leerkracht wil ik weten wat de leerlingen weten over Pasen en wat hun gewoontes zijn. Na dit kringgesprek is er al een leuke sfeer in de klas ontwikkeld, dit komt goed uit omdat we dan een leuke overgang hebben naar het voorlezen van versjes
De leerlingen zetten hun tafels aan de kant en maken een kring in het midden van de klas met hun stoelen.
De versjes staan in de bijlagen
kern
Het is Pasen en dit moet je aan de school kunnen zien. De leerlingen kunnen de klas versieren met aanwezige spullen. Naast het versieren van de klas gaan we ondanks de drukte ook nog wat anders doen, we sluiten dit paasmoment in de dag af met rijmoefeningen.
De verschillende lesoefeningen staan in de bijlagen.
afsluiting
Ook werken we deze dag namelijk nog aan de taalvaardigheid van de leerlingen. De leerkracht laat op een speelse manier horen wat rijm is. De leerkracht laat vervolgens woorden weg uit zijn/haar rijmverhaal met de bedoeling dat de kinderen dit aanvullen. Als laatste bespreken we wat we hebben gedaan en geleerd.
Rijmoefeningen.
Laat de kinderen het rijmwoord invullen:
De paashaas heeft het druk, hij maakt de eieren niet...........(stuk).
Er is een paashaasje geboren, het had meteen al lange ........(oren).
Veel eieren krijg je met Pasen, ze worden gebracht door de ........(hazen).
De kip zit op stok, in het kippen ............(hok).
Lesidee voor de 2e les:
Groep 3: Paaseieren beschilderen
https://digischool.kennisnet.nl/community_po34/indepraktijk/thema/pasen
Pasen groep 3B
Leerdoelen:
-Probeer de kinderen te leren om elkaar te respecteren ondanks het niveauverschil.
-Saamhorigheid leren en creëren.
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
paasverhaal
rijmboekje
De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten: (wat spreek ik met de kinderen af)
niet aan elkaar zitten
geen geklier
vinger opsteken als je iets zeggen wil
Wat wil ik met deze les bereiken?
Doel: Ordenen in tijd, rijmen, auditieve oefeningen maken en versje leren.
De lesplanning voor de leerkracht:
Organisatievorm en werkvorm voor de klas:
inleiding
Deze les begint met een kringgesprek over Pasen. Als leerkracht wil ik weten wat de leerlingen weten over Pasen en wat hun gewoontes zijn. Na dit kringgesprek is er al een leuke sfeer in de klas ontwikkeld, dit komt goed uit omdat we dan een leuke overgang hebben naar het voorlezen van versjes
De leerlingen zetten hun tafels aan de kant en maken een kring in het midden van de klas met hun stoelen.
De versjes staan in de bijlagen
kern
Het is Pasen en dit moet je aan de school kunnen zien. De leerlingen kunnen de klas versieren met aanwezige spullen. Naast het versieren van de klas gaan we ondanks de drukte ook nog wat anders doen, namelijk rijmen.
De verschillende lesoefeningen staan in de bijlagen.
afsluiting
Ook werken we deze dag namelijk nog aan de taalvaardigheid van de leerlingen. De leerkracht laat op een speelse manier horen wat rijm is. De leerkracht laat vervolgens woorden weg uit zijn/haar rijmverhaal met de bedoeling dat de kinderen dit aanvullen. Als laatste bespreken we wat we hebben gedaan en geleerd.
Rijmoefeningen.
Laat de kinderen het rijmwoord invullen:
De paashaas heeft het druk, hij maakt de eieren niet...........(stuk).
Er is een paashaasje geboren, het had meteen al lange ........(oren).
Veel eieren krijg je met Pasen, ze worden gebracht door de ........(hazen).
De kip zit op stok, in het kippen ............(hok).
Eieren klein, eieren groot, eieren geel, eieren ..........(rood).
Lesidee voor de 2e les:
Groep 3: Paaseieren beschilderen
https://digischool.kennisnet.nl/community_po34/indepraktijk/thema/pasen
Feestactiviteiten groep 3: maak een Paashoed
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben
Bruin papier in een brede reep
Nietjes
Nietmachine
Lijm
Vouwblaadjes in de kleur roze
Zwart papier, om kleine reepjes van te knippen
Bruin papier
Roze papier
De lesplanning voor de leerkracht: kern Knip een brede reep stevig bruin papier op maat (omvang hoofd kleuter). |
Pasen groep 4
Leerdoelen:
-gezelligheid in de klas
-de leerlingen gaan aan de gang met hun zingvaardigheid
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
Paasliederen
https://www.schooltv.nl/beeldbank/clip/20070901_pasen01
De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten: (wat spreek ik met de kinderen af)
Stil zijn tijdens het filmfragment
Niet schreeuwen, maar zingen.
De lesplanning voor de leerkracht:
inleiding
Het is Pasen en dit moet je aan de school kunnen zien. De leerlingen kunnen de klas versieren met aanwezige spullen. Naast het versieren van de klas gaan we ondanks de drukte ook nog wat anders doen, namelijk een filmfragment bekijken over Pasen.
De kinderen gaan met de versier spullen van de school de klas versieren en ook is het leuk als je de ramen beschilderd met bijvoorbeeld eieren of met een paashaas erop.
kern
Filmfragment bekijken, bespreek het filmpje kort na dit fragment.
De leerlingen zitten gewoon aan hun tafel en volgen het filmpje. Voor het nabespreken wordt er een kring gemaakt in de klas zodat het meer een besloten gesprek wordt en omdat we ieder kind van de klas aan kunnen kijken.
afsluiting
Als afsluiting van deze les gaan we Paasliederen zingen, de Paasliederen zitten in de bijlage.
Voor het zingen van de Paasliederen gaan de leerlingen weer aan hun tafel zitten, want je moet je natuurlijk goed kunnen concentreren op je zangkwaliteiten.
Lesidee voor de 2e les:
Groep 4: palmstokken maken
https://www.cemunnos.nl/forum/index.php?page=Thread&postID=63726
feestactiviteiten groep 4: het maken van een eierdoos tuintje
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
Gekookte eieren/ leeg geblazen eieren.
Lijm
Kleine stukjes geknipt gescheurd papier (confetti).
Kranten als ondergrond.
Verf.
Stiften
Kwasten
Kleine eierdozen.
Aarde.
Tuinkers.
Saté stokjes.
De lesplanning voor de leerkracht: kern Neem een kleine eierdoos en vul deze met aarde. Zaai hierin tuinkers. Prik in het midden twee versierde eieren op satéstokjes. Als het tuinkers gaat groeien, lijkt het net of de twee eieren in het gras liggen. De eieren kan je op twee manieren versieren. Je kan ze beplakken of verven. Eieren beplakken: Scheur of knip kleine stukjes uit gekleurd papier. Daarna smeer je de eieren met plaksel in en rol je ze door de papiertjes, die je heel voorzichtig nog wat aandrukt. Eieren schilderen: Eerst teken en kleur je de motieven waarmee je de eieren wilt versieren met viltstiften op de eierschaal. Dan trek je het over met de verf en laat je de eieren drogen. Als het droog heb je mooie versierde eieren. |
Pasen groep 5&6
Leerdoelen:
-onderlinge sfeer
-de leerlingen leren van elkaars culturen
-Saamhorigheid leren en creëren.
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
https://www.schooltv.nl/beeldbank/clip/20070901_pasen01
De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten: (wat spreek ik met de kinderen af)
stil zijn tijdens het filmfragment
serieus zijn met je versje
De lesplanning voor de leerkracht:
Organisatievorm en werkvorm voor de klas:
inleiding
Het is Pasen en dit moet je aan de school kunnen zien. De leerlingen kunnen de klas versieren met aanwezige spullen. Naast het versieren van de klas gaan we ondanks de drukte ook nog wat anders doen, namelijk een filmfragment bekijken over Pasen.
De kinderen gaan met de versier spullen van de school de klas versieren en ook is het leuk als je de ramen beschilderd met bijvoorbeeld eieren of met een paashaas erop.
kern
Filmfragment bekijken, bespreek het filmpje kort na dit fragment. En bespreek dit hoe je dit in andere landen viert.
De leerlingen zitten gewoon aan hun tafel en volgen het filmpje. Voor het nabespreken wordt er een kring gemaakt in de klas zodat het meer een besloten gesprek wordt en omdat we ieder kind van de klas aan kunnen kijken.
afsluiting
Als afsluiting gaan de leerlingen in tweetallen versjes maken. Leg eerst uit hoe je dat doet, en laat de leerlingen dan vervolgens zelf puzzelen. Daarna als je nog tijd over hebt kun je de opdracht geven op ‘elfjes’ te maken.
Elfje: 1,2,3,4, 1
Vragen stellen a.h.v. Pasen of voorwerpen die met Pasen te maken hebben, of iets van bij jou past, bijvoorbeeld je cultuur.
1.Je kiest voor jezelf bijvoorbeeld een kleur, maand, getal, dier of ding.
(1 woord)
2. Dan geef je dat wat je bij 1 hebt gekozen een bepaalde indruk bij jezelf.
(2 woorden)
3.Dan vraag je waarom? aan die indruk en antwoord je met 3 woorden.
4. Dan stel je een vraag aan het onderwerp met 4 woorden.
5. Het voorwerp geeft dan een reactie op die vraag in 1 woord. Bijv:
paars
Vrolijk
warm
Hoort bij mij
Vind je het mooi
Ach
Lesidee voor de 2e les:
Groep 5&6: koken: Paasstol https://www.smulweb.nl/957117/koken/recept/PAASSTOL
Pasen groep 7
Leerdoelen
-De kinderen moeten hier meerdere culturen respecteren en ontdekken.
-Saamhorigheid leren en creëren.
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
https://www.schooltv.nl/beeldbank/clip/20070901_pasen01
Bord
Juist en onjuist bordjes voor de teams
Zak Paaseieren ( aantal gelijk aan aantal kinderen).
Quizvragen
Tekensuggesties voor het pictionary gedeelte.
De quizvragen staan in de bijlagen
De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten: (wat spreek ik met de kinderen af)
niet door elkaar heen praten
Bij het beantwoorden van de vragen moeten ze eerst met elkaar overleggen.Meteen het goede antwoord schreeuwen mag niet, ze zijn een team en moeten samen spelen. Wanneer een team toch gaat schreeuwen, of ruzie krijgt moeten ze dat binnen het team oplossen. Teams die zich niet aan de regels houden bij een vraag worden voor die vraag gediskwalificeerd.
De lesplanning voor de leerkracht:
Organisatievorm en werkvorm voor de klas:
inleiding
Klas versieren, het is Pasen en dit moet je aan de school kunnen zien. De leerlingen kunnen de klas versieren met aanwezige spullen. Naast het versieren van de klas gaan we ondanks de drukte ook nog wat anders doen, namelijk een filmfragment bekijken over Pasen.
De kinderen gaan met de versier spullen van de school de klas versieren en ook is het leuk als je de ramen beschilderd met bijvoorbeeld eieren of met een paashaas erop.
kern
Filmfragment bekijken en bespreken hoe ze dit in andere landen vieren.
De leerlingen zitten gewoon aan hun tafel en volgen het filmpje. Voor het nabespreken wordt er een kring gemaakt in de klas zodat het meer een besloten gesprek wordt en omdat we ieder kind van de klas aan kunnen kijken.
afsluiting
Het paasspel bestaat uit quizvragen en uit pictionary opdrachten. Het wordt gespeeld door een paar teams (dit ligt aan de grote van de groep). Bij de quizvragen spelen alle teams mee. Bij het goed beantwoorden van een vraag krijgt het team een paasei. Een team heeft gewonnen wanneer ieder teamlid in een team een paasei heeft. Bij het pictionary gedeelte tekent een kind iets op het bord en moet zijn of haar team raden wat het is, dit gaat op tijd( klok, zandloper).
Bij een klas van +/- 30 kinderen zijn 3 teams genoeg. Ieder team zit bij elkaar. Ze bespreken eerst hoe hen team gaat heten, de naam moet iets met Pasen te maken hebben. De quizvragen zijn onderverdeeld in stellingen en open vragen. Dit wissel je gewoon af.
lesidee voor de 2e les: Groep 7: koken: Paastaart https://www.gratisrecept.nl/recept/paastaart.php
Feestactiviteiten groep 5&6 en 7: een pluizig Paasbeestje maken
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik nodig denk te hebben:
Wol in verschillende kleurtjes.
Karton.
Passer of ronde voorwerpen.
Schaar.
Vilt.
Pijpenragertjes in verschillende kleuren
De lesplanning voor de leerkracht: kern 1. Maak met behulp van een passer of een glas of schoteltje twee even grote cirkels op het karton. Zet in het midden van die cirkels nog eens twee gelijke kleinere cirkels. Knip ze hierna netjes uit. Als het goed is heeft u nu twee dezelfde ringen! 2. Maak kleine bolletje wol van ongeveer een stuiterbal groot. Leg de ringen op elkaar en omwikkel ze met de wol, totdat je helemaal rond bent geweest. Blijf dit herhalen totdat het gat in het midden helemaal dicht is en u er geen wol meer doorheen krijgt. De laatste paar keer kun je de wol met een haaknaald erdoor heen halen. Je krijgt een heel leuk effect later als u telkens een ander kleurtje gebruikt om mee te omwikkelen. 3. Als je alles met wol hebt omwikkeld, knip je op de rand van de ring de draadjes door totdat je het karton ziet. Haal hierna een draadje tussen de twee kartonnetjes door en knoop deze goed strak vast. 4. Schuif één kartonnetje nu voorzichtig van de wol af. Knip het kartonnetje dat er nog omheen zit kleiner. Als u een klein beetje zachtjes frummelt, heeft u een pompoentje. Als u hem niet helemaal mooi gelijkmatig rond vindt, kun je het pompoentje een beetje bijknippen. Knip de wol niet te kort, want het is de bedoeling dat het karton verborgen zit! Vervolgens herhaalt je deze vier stappen met wat kleinere kartonnen cirkeltjes. 5. Maak nu de kleine en grotere pompoen, door gebruik te maken van de kartonnen ringetjes, aan elkaar vast met een stukje pijpenrager. Nu heb je een lijfje en een hoofdje. Maak aan het lijfje ook nog twee pootjes en voetjes door ze aan de kartonnen ring vast te plakken. 6. In principe hoef je nu pas te beslissen wat voor dier je er van gaat maken. Maak bijvoorbeeld een kuikentje of een konijntje. Als je een kuikentje maakt, kan je van vilt een snaveltje maken en op het hoofdje plakken. Knip ook twee oogjes uit vilt en plak deze ook vast. TIP: Om de beestjes beter te laten staan of zitten, kan je de onderkant van het lijfje wat afplatten door de draadjes hier recht af te knippen.
|
Pasen groep 8
Leerdoen:
-De meiden zeker laten dansen, alleen de jongens moeten hier dan ook aan meedoen in meerdere of mindere mate, maar in elk geval meedoen.
-Het hoge niveau in de klas moet worden gebruikt om gezamenlijk dingen uit te voeren.
-Saamhorigheid leren en creëren.
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik denk nodig te hebben:
Muziek.
Gekookte eieren.
Cd-speler.
De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten: (wat spreek ik met de kinderen af)
Bij dit spelletje is het handig dat de leraar van de klas er bij staat om te zorgen dat het niet een te dolle boel wordt.
De lesplanning voor de leerkracht:
Organisatievorm en werkvorm voor de klas:
inleiding
Klas versieren, het is Pasen en dit moet je aan de school kunnen zien. De leerlingen kunnen de klas versieren met aanwezige spullen. Naast het versieren van de klas gaan we ondanks de drukte ook nog wat anders doen, namelijk een filmfragment bekijken over Pasen.
De kinderen gaan met de versier spullen van de school de klas versieren en ook is het leuk als je de ramen beschilderd met bijvoorbeeld eieren of met een paashaas erop.
kern
Filmfragment bekijken en bespreken hoe ze dit in andere landen vieren.
De leerlingen zitten gewoon aan hun tafel en volgen het filmpje. Voor het nabespreken wordt er een kring gemaakt in de klas zodat het meer een besloten gesprek wordt en omdat we ieder kind van de klas aan kunnen kijken.
afsluiting
Paasdans op muziek voor de meiden, De kinderen zitten in een kring en geven op de muziek een ei door. Wie het ei heeft als de muziek stopt, is af. Variant: laat de kinderen twee aan twee tegenover elkaar staan. Zolang de muziek speelt, gooien ze over. Als de muziek stopt, zijn de kinderen zonder ei af. De anderen vormen weer paren en spelen door. Net zolang tot er één over is.
Op het einde moeten de leerlingen zelf mee helpen opruimen. Ze moeten dan de alles soort bij soort leggen en de troep weg gooien.
Lesidee voor de 2e les:
Groep 8: koken: Paastaart
https://www.gratisrecept.nl/recept/paastaart.php
Feestactiviteit groep 8: gevuld ei
De inrichting van de situatie en de voorbereiding
De materialen die ik nodig denk te hebben:
Vlecht repen in verschillende kleuren.
Repen karton van 10 cm breed en 75 cm lang in verschillende kleuren.
Nietjes.
Nietmachine.
Plakband.
Lijm.
Crêpepapier in verschillende kleuren.
De lesplanning voor de leerkracht: kern Zorg voor veel vlechtrepen in gezellige paaskleuren. Knip een reep karton van ongeveer 10 cm breed en 75 cm lang. De reep aan elkaar nieten zodat er een cirkel/ovaal ontstaat. Buig deze cirkel tot een eivorm en plak deze met een plakbandje rechtop op de tafel voor de leerling. Laat de kinderen van stukjes vlechtreep heel veel ringetjes plakken (verschillend van formaat). Deze ringetjes naast en op elkaar in het kartonnen ei laten plakken tot dit helemaal gevuld is. Maak een paaslint of een sliert crêpepapier aan het ei vast zodat het ei kan hangen. We sluiten alle Paasactiviteiten af met een gezamenlijke Paasbrunch. |