feesten doen we samen!!

herfstdag lessen

herfstdag lessen

 

Herfstdag
Het 3e seizoen die we tegen komen in het jaar is de herfst. Dit vinden kinderen maar ook de leraren vaak een leuk seizoen omdat er veel mee te doen is op een school. Er zijn allerlei ideeën wat je met de kinderen kunt gaan doen, wanneer de bladeren van de bomen gaan vallen en er overal kastanjes en eikeltjes in het bos liggen.

groep 1

Leerdoelen

- de kinderen leren creatief om te gaan met spullen uit de natuur
- de kinderen leren samen werken en samen een werkje te maken

De inrichting van de situatie en de voorbereiding

De materialen die ik denk nodig te hebben:
- spullen die je kunt vinden in het bos, zoals: eikels, kastanjes, bladeren, nootjes etc.
- tekenpapier, kleurpotloden, vouwblaadjes.

De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten:
- ouders vormen de begeleiding van de kinderen

Wat wil ik met deze les bereiken?
- Ik wil met deze les bereiken dat de kinderen, creatief leren omgaan met de materialen uit de natuur.

 

lesplanning voor de leerkracht

werkvorm voor de kinderen

inleiding

 

 

 

 

 

 

Als eerste gaan de kinderen, samen met begeleiding ’s ochtends het bos in om spullen te verzamelen die ze ’s middags kunnen gebruiken.

De kinderen gaan samen het bos in, dit doen ze in groepjes met aan de leiding een ouder.

kern

 

 

 

 

 

 

´s Middag gaan de kinderen, in een groepje herfsttafels maken. Zij gebruiken hierbij de materialen die ze gevonden hebben in het bos. Daarna mogen de kinderen tekeningen of knutselwerkjes maken van een bos of van dingen die te maken hebben met de herfst.

De kinderen werken in groepjes van 4 kinderen.

afsluiting

 

 

 

 

 

Tot slot laten de kinderen allemaal hun herfsttafel zien en de werkjes die de kinderen gemaakt hebben worden gebruikt om de klas te versieren.

De kinderen zitten in een cirkel.

 



 

groep 2

Leerdoelen
- de kinderen leren creatief om te gaan met spullen uit de natuur
- de kinderen leren samen werken en samen een werkje te maken

De inrichting van de situatie en de voorbereiding

De materialen die ik denk nodig te hebben:
- spullen die je kunt vinden in het bos, zoals: eikels, kastanjes, bladeren, nootjes etc.
- tekenpapier, kleurpotloden, vouwblaadjes.

De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten:
- ouders vormen de begeleiding van de kinderen

Wat wil ik met deze les bereiken?
- Ik wil met deze les bereiken dat de kinderen, creatief leren omgaan met de materialen uit de natuur.

 

lesplanning voor de leerkracht

werkvorm voor de kinderen

inleiding

 

 

 

 

 

 

Als eerste gaan de kinderen, samen met begeleiding ’s ochtends het bos in om spullen te verzamelen die ze ’s middags kunnen gebruiken.

De kinderen gaan samen het bos in, dit doen ze in groepjes met aan de leiding een ouder.

kern

 

 

 

 

 

 

´s Middag gaan de kinderen, in een groepje herfsttafels maken. Zij gebruiken hierbij de materialen die ze gevonden hebben in het bos. Daarna mogen de kinderen tekeningen of knutselwerkjes maken van een bos of van dingen die te maken hebben met de herfst.

De kinderen werken in groepjes van 4 kinderen.

afsluiting

 

 

 

 

 

Tot slot laten de kinderen allemaal hun herfsttafel zien en de werkjes die de kinderen gemaakt hebben worden gebruikt om de klas te versieren.

De kinderen zitten in een kring.

 



 


 

 

groep 3

Leerdoelen

- de kinderen leren creatief om te gaan met spullen uit de natuur
- de kinderen leren samen werken en samen een werkje te maken

De inrichting van de situatie en de voorbereiding

De materialen die ik denk nodig te hebben:
- spullen die je kunt vinden in het bos, zoals: eikels, kastanjes, bladeren, nootjes etc.
- grote vellen papier, lijm, stiften, verf, stempels, champignons

De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten:
- ouders vormen de begeleiding van de kinderen

Wat wil ik met deze les bereiken?
- Ik wil met deze les bereiken dat de kinderen, creatief leren omgaan met de materialen uit de natuur.

 

lesplanning voor de leerkracht

werkvorm voor de kinderen

inleiding

 

 

 

 

 

 

Als eerste gaan de kinderen, samen met begeleiding ’s ochtends het bos in om spullen te verzamelen die ze ’s middags kunnen gebruiken.

De kinderen gaan samen het bos in, dit doen ze in groepjes met aan de leiding een ouder.

kern

 

 

 

 

 

 

De kinderen gaan het bos namaken op groot papier. Dit doen ze ook in groepjes van vier kinderen. Hierbij gebruiken ze niet alleen de bladeren maar krijgen ze ook champignons die ze kunnen verven en verwerken in hun werkje. Ook kunnen de kinderen een stempel tekening gaan maken. Dit doen ze met de vormen die de leerkracht heeft gemaakt in aardappels, zoals een blad en champignons.

de kinderen werken in groepjes van 4 kinderen.

afsluiting

 

 

 

 

 

De kinderen laten in groepjes hun werkje zien en hangen dit op of leggen het neer in de klas. Zodat iedereen het goed kan zien.

De kinderen zitten in hun groepje waarmee ze het werkje gemaakt hebben.

 



 




groep 4

Leerdoelen

- de kinderen leren creatief om te gaan met spullen uit de natuur
- de kinderen leren samen werken en samen een werkje te maken

De inrichting van de situatie en de voorbereiding

De materialen die ik denk nodig te hebben:
- spullen die je kunt vinden in het bos, zoals: eikels, kastanjes, bladeren, nootjes etc.
- grote vellen papier, stempels, lijm, verf, stiften

De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten:
- ouders vormen de begeleiding van de kinderen

Wat wil ik met deze les bereiken?
- Ik wil met deze les bereiken dat de kinderen, creatief leren omgaan met de materialen uit de natuur.

 

lesplanning voor de leerkracht

werkvorm voor de kinderen

inleiding

 

 

 

 

 

 

Als eerste gaan de kinderen, samen met begeleiding ’s ochtends het bos in om spullen te verzamelen die ze ’s middags kunnen gebruiken.

De kinderen gaan samen het bos in, dit doen ze in groepjes met aan de leiding een ouder.

kern

 

 

 

 

 

 

De kinderen gaan het bos namaken op groot papier. Dit doen ze ook in groepjes van vier kinderen. Hierbij gebruiken ze niet alleen de bladeren maar krijgen ze ook champignons die ze kunnen verven en verwerken in hun werkje. Ook kunnen de kinderen een stempel tekening gaan maken. Dit doen ze met de vormen die de leerkracht heeft gemaakt in aardappels, zoals een blad en champignons.

de kinderen werken in groepjes van 4 kinderen.

afsluiting

 

 

 

 

 

De kinderen laten in groepjes hun werkje zien en hangen dit op of leggen het neer in de klas. Zodat iedereen het goed kan zien.

De kinderen zitten in hun groepje waarmee ze het werkje gemaakt hebben.

 



 


 

 

groep 5

Leerdoelen

- de kinderen leren creatief om te gaan met spullen uit de natuur
- de kinderen leren samen werken en samen een werkje te maken

De inrichting van de situatie en de voorbereiding

De materialen die ik denk nodig te hebben:
- spullen die je kunt vinden in het bos, zoals: eikels, kastanjes, bladeren, nootjes etc.
- cocktailprikkers, papier, stiften, lijm

De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten:
- ouders vormen de begeleiding van de kinderen

Wat wil ik met deze les bereiken?
- Ik wil met deze les bereiken dat de kinderen, creatief leren omgaan met de materialen uit de natuur.

 

lesplanning voor de leerkracht

werkvorm voor de kinderen

inleiding

 

 

 

 

 

 

Als eerste gaan de kinderen, samen met begeleiding ’s ochtends het bos in om spullen te verzamelen die ze ’s middags kunnen gebruiken.

De kinderen gaan samen het bos in, dit doen ze in groepjes met aan de leiding een ouder.

kern

 

 

 

 

 

 

De kinderen gaan bezig met dingen te maken van kastanjes en cocktailprikkers.
zoals: poppetjes of spinnenwebben.
Verder gaan de kinderen de klas versieren met tekeningen die ze gaan maken met als thema bos. De kinderen mogen hier hun eigen draai aan geven.

De kinderen zitten in groepjes van 4 of 6 kinderen.

 

afsluiting

 

 

 

 

 

De kinderen mogen allemaal hun werkje laten zien en dit ophangen in de klas.

De kinderen zitten in een grote kring in de klas.

 



 

 


 

 

groep 6

Leerdoelen

- de kinderen leren creatief om te gaan met spullen uit de natuur
- de kinderen leren samen werken en samen een werkje te maken

De inrichting van de situatie en de voorbereiding

De materialen die ik denk nodig te hebben:
- Spullen die je kunt vinden in het bos, zoals: eikels, kastanjes, bladeren, nootjes etc.

De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten:
- Ouders vormen de begeleiding van de kinderen.
- De kinderen nemen allemaal een bakje mee met een stukje oase erin.

Wat wil ik met deze les bereiken?
- Ik wil met deze les bereiken dat de kinderen, creatief leren omgaan met de materialen uit de natuur.

 

lesplanning voor de leerkracht

werkvorm voor de kinderen

inleiding

 

 

 

 

 

 

Als eerste gaan de kinderen, samen met begeleiding ’s ochtends het bos in om spullen te verzamelen die ze ’s middags kunnen gebruiken.

De kinderen gaan samen het bos in, dit doen ze in groepjes met aan de leiding een ouder.

kern

 

 

 

 

 

 

De kinderen gaan met de spullen de ze verzamelt hebben, een herfststukje maken. Hierbij kunnen ze de spullen gebruiken die ze gevonden hebben in de klas. De kinderen mogen hun eigen creativiteit erin steken en er dus hun eigen draai aan geven.

 

De kinderen werken in groepjes van 4 kinderen.

afsluiting

 

 

 

 

 

De kinderen laten aan elkaar hun werkje zien en de leraar vertelt tot slot nog een verhaal uit een boek. Daarna nemen de kinderen hun herfststukje mee naar huis.

De kinderen zitten in een kring.

 



 


 

 

groep 7

Leerdoelen
- de kinderen leren creatief om te gaan met spullen uit de natuur
- de kinderen leren samen werken en samen een werkje te maken

De inrichting van de situatie en de voorbereiding

De materialen die ik denk nodig te hebben:
- spullen die je kunt vinden in het bos, zoals: eikels, kastanjes, bladeren, nootjes etc.

De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten:
- ouders vormen de begeleiding van de kinderen

Wat wil ik met deze les bereiken?
- Ik wil met deze les bereiken dat de kinderen, creatief leren omgaan met de materialen uit de natuur.

 

lesplanning voor de leerkracht

werkvorm voor de kinderen

inleiding

 

 

 

 

 

 

Als eerste gaan de kinderen, samen met begeleiding ’s ochtends het bos in om spullen te verzamelen die ze ’s middags kunnen gebruiken.

De kinderen gaan samen het bos in, dit doen ze in groepjes met aan de leiding een ouder.

kern

 

 

 

 

 

 

De kinderen gaan bezig een blad na te tekenen. Waarbij ze ook letten op de nerven van het blad, niet alleen de omtrek. Verder gaan ze bladeren drogen tussen boeken die ze later dan over elkaar heen kunnen plakken op een groot vel. Waardoor je een soort poster krijgt met alleen maar verschillende bladeren erop.

De kinderen zitten aan hun tafel in groepjes van 4 of 6 kinderen.

afsluiting

 

 

 

 

 

De kinderen laten hun tekeningen zien en hangen daarna deze op in de klas.

De kinderen zitten in een kring.



 


 

 

groep 8

Leerdoelen

- de kinderen leren creatief om te gaan met spullen uit de natuur
- de kinderen leren samen werken en samen een werkje te maken

De inrichting van de situatie en de voorbereiding

De materialen die ik denk nodig te hebben:
- spullen die je kunt vinden in het bos, zoals: eikels, kastanjes, bladeren, nootjes etc.

De te hanteren regels/afspraken voor de uitvoering van de activiteiten:
- ouders vormen de begeleiding van de kinderen

Wat wil ik met deze les bereiken?
- Ik wil met deze les bereiken dat de kinderen, creatief leren omgaan met de materialen uit de natuur.

 

lesplanning voor de leerkracht

werkvorm voor de kinderen

inleiding

 

 

 

 

 

 

Als eerste gaan de kinderen, samen met begeleiding ’s ochtends het bos in om spullen te verzamelen die ze ’s middags kunnen gebruiken.

De kinderen gaan samen het bos in, dit doen ze in groepjes met aan de leiding een ouder.

kern

 

 

 

 

 

 

De kinderen gaan bezig een blad na te tekenen. Waarbij ze ook letten op de nerven van het blad, niet alleen de omtrek. Verder gaan ze bladeren drogen tussen boeken die ze later dan over elkaar heen kunnen plakken op een groot vel. Waardoor je een soort poster krijgt met alleen maar verschillende bladeren erop. Als de kinderen klaar zijn gaan ze verder met het maken van een herfst gedicht.

De kinderen zitten aan hun tafel in groepjes van 4 of 6 kinderen.

afsluiting

 

 

 

 

 

De kinderen laten hun tekeningen zien en hangen daarna deze op in de klas.

De kinderen zitten in een kring.

 



 

 

Doorzoek de website

© 2009 All rights reserved.