feesten doen we samen!!

chinees nieuwjaar lessen

 

CHINEES NIEUWJAAR groep 1

Leerdoelen algemeen:
1. Kinderen leren samenwerken d.m.v. knutselen en samen spelen.
2. De Chinese cultuur leren kennen.
3. De kinderen leren dat mensen andere culturen hebben maar allemaal even veel waard zijn. 


Materialen
Inleiding (literatuur Chinees Nieuwjaar) Kern 1: printer, papier, schaar, kleurspullen wc-rolletje, lijm. Kern 3: poppen, keukenaccessoires, gokspelletjes, klei. Kern 4: laptop, de 3 links, beemer.
Regels/afspraken Als de leraar praat luister je, heb je een vraag steek je je vinger op, we praten niet door elkaar heen.
Lesdoel: Aanleren van knutselen, verhalen en liedjes luisteren met het accent Chinees Nieuwjaar.
Tijd De lesplanning voor de leerkracht:
(plus evt. bijlagen)
Organisatievorm en werkvorm voor de klas: (plus evt. bijlagen)
Inleiding:  Kern1:   

 
Kern 2 Kern 3  Kern 4
Afsluiting


 

- Chinese Legende Xi Nian.- Traditioneel Familiefeest (Grootste migratie ter wereld)- 2009 is in China het jaar 4706 Al deze punten worden natuurlijk op heel laag niveau uitgelegd.
Oranje leeuw in Chinese kleren
- Vergroot de bijlage en print het uit.
- Kleur de stukken in en knip ze uit. Plak het vierkante stuk van de leeuw rond een leeg rolletje closetpapier.
- Vouw de staart dubbel en lijm hem aan de achterkant van de leeuw.
- Plak het hoofdje op het lijfje.
-Plak de Chinese schoenen vast aan de binnenkant van de wc-rol en de Chinese hoed op het hoofd van de leeuw.
- De draak plak je vast op zijn rug en tussen zijn armen de vlag en de lantaarn.
Zie bijlage 1
                                                                                                                
We gaan verder met het voorlezen over de cultuur waar we met de inleiding waren begonnen.
Dit gaat in kleine stapjes, vragenderwijs en in een laag tempo.

Poppenhoek: Gezellig samen spelen
Chinese keuken: Alles moet heen schoon in China.
Chinese gokspelletjes: gokken brengt geluk
Chinese kleihoek: lekker kleien met elkaar.3 toepasselijke liedjes van Chinees Nieuwjaar luisteren.
 Zie bijlage 2Wat hebben we geleerd
Wat vonden we leuk of minder leuk
Nog vragen over de les

 

 

 

Feestelijke afsluiting

 

 


Materialen
Inleiding
Regels/afspraken Als de leraar praat luister je, heb je een vraag steek je je vinger op, we praten niet door elkaar heen.
Lesdoel:  Aanleren van werkjes beoordelen, sterretjes en kaarsjes aansteken, filmpjes kijken, liedjes luisteren en dansen met het accent Chinees Nieuwjaar (vrije sfeer).

Tijd

De lesplanning voor de leerkracht:
(plus evt. bijlagen)

Organisatievorm en werkvorm voor de klas: (plus evt. bijlagen)

Inleiding:


Kern:

 

 

 

 

 



 


Afsluiting

 

Elk kind krijgt een werkje van een andere leerling. En om de beurt wordt er wat van het werkje gezegd (positief).
 

Sterretjes/kaarsjes aansteken

Filmpjes kijken

Zie bijlage 3

 

 

 

 

 

 

 

 


- Wat hebben we geleerd
- Wat vonden we leuk of minder leuk
- Nog vragen stellen over de les.

Zie bijlage 4

Werkjes bekijken en bespreken in de kring. In relatie tot Chinees Nieuwjaar

- Voorzichtig zijn met het vuur.
- Goed toezicht houden.
- Chinese draken- en leeuwendans.
- Er wordt lawaai gemaakt om de ‘geesten weg te jagen’
- bij drakendans worden er stokken gebruikt.
- bij leeuwendans alleen een pak.                                        

Tussendoor af en toe wat verduidelijken (film stopzetten).

De kinderen zitten op hun stoel naast en achter elkaar.

 

Zoetigheid eten in combinatie met Chinese vuurwerkshows in combinatie met Nederlandse vuurwerkshows.

 

De kinderen mogen tijdens de filmpjes gaan dansen.

Bij het nabespreken zitten de kinderen achter en naast elkaar op een stoel.

 

De kinderen zitten in een kring en de leerkracht ertussenin.
De kinderen zitten op hun normale plek in de klas.Voorin de klas ligt het benodigde materiaal.
De leerkracht zit vooraan in de klas.
                                          De kinderen zitten in een kring en de leerkracht ertussenin.



De kinderen krijgen een hoek (om de week wordt er gewisseld)
Leerkracht loopt rond.
De kinderen zitten in rijen achter elkaar. De leerkracht zit naast de beamer. 
Kinderen zitten in een kring.

 

Doorzoek de website

© 2009 All rights reserved.